booksy

Pedicure Bydgoszcz

PEDICURE

Pedicure to zabieg pielęgnujący, który obejmuje ocenę stanu paznokci, skóry stóp oraz zmian skórnych. Pozwala na pozbycie się zrogowaciałego naskórka i bolesnych problemów stóp : odcisków, modzeli, nagniotków czy wrastających paznokci. Pedicure umożliwia nawilżenie stóp, skrócenie i nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu. W zależności od jego rodzaju spełnia różne funkcje. Potrafi nie tylko upiększać, ale również pozytywnie wpływać na zdrowie stóp, łagodząc uczucie ciężkości i pieczenia.

Jeśli chcesz przywrócić Twoim stopom zadbany i estetyczny wygląd, to taki właśnie efekt pomożemy Tobie osiągnąć w naszym gabinecie!

 

* Jeśli posiadasz zrogowaciały i pękający naskórek to warto skorzystać z profesjonalnego pedicure, który odświeża i wygładza skórę już po pierwszym zabiegu.

* Jeśli chcesz by Twoje stopy zawsze prezentowały się idealnie to od czasu do czasu wybierz się do nas na pedicure, który sprawi, że stopy będą gładkie, a Ty zrelaksowana.

* Jeśli zauważysz na stopach niepokojące zmiany nie zapomnij o pedicure leczniczym. Wyleczymy stopy z pewnych schorzeń oraz znacząco poprawimy komfort chodzenia.

* Jeśli nie posiadasz przydatnych przy malowaniu paznokci zdolności manualnych to na szczęście znajdziesz u nas trwałą stylizację paznokci jaką jest hybryda. 

* Jeśli posiadasz problem rozdwajania się płytki paznokcia to idealnie w tej sytuacji sprawdzi się zabieg pedicure japońskiego. Sprawi on, że Twoja płytka będzie mocniejsza, a paznokcie będą pięknie błyszczeć.

* Jeśli chcesz mieć aksamitnie miękkie stopy to rewelacyjnie sprawdzi się tu zabieg parafinowy, który sprawi, że przestaną one być suche i szorstkie w dotyku.

   Rodzaje pedicure : 

   * kosmetyczny

   * spa

   * leczniczy

   * hybrydowy

   * japoński

   Każdy z nich jest zadedykowany dla osób z innymi potrzebami.

   Podstawowym zabiegiem jest pedicure kosmetyczny, który polega na nadaniu paznokciom odpowiedniego kształtu, odsunięciu/wycięciu skórek oraz na usunięciu z pięt zrogowaciałego naskórka (przy pomocy omegi i frezarki). Zabieg klasyczny często rozbudowuje się o dodatkowe usługi, czyli np. stylizację paznokci. Płytkę można pomalować zwykłym lakierem, lub zdecydować się na o wiele trwalszą hybrydę – wtedy mówimy o zabiegu pedicure hybrydowy.

   Pedicure japoński  jest to pedicure, który zapobiega łuszczeniu i rozdwajaniu się płytki paznokcia.. To nic innego jak pedicure kosmetyczny plus na koniec zabiegu wciera się specjalną pastę, która zawiera witaminy A, E, H, prowitaminę B5, keratynę, pyłek pszczeli i krzemionkę z morza martwego. Sprawia to, że nasze paznokcie pięknie błyszczą, ale też nasza płytka będzie mocniejsza. 

   Pedicure SPA  to zabieg pedicure połączony z precyzyjną pielęgnacją skóry stóp. Oprócz tradycyjnych czynności w zabiegu (nadanie paznokciom odpowiedniego kształtu, odsunięcie/wycięcie skórek oraz na usunięcie z pięt zrogowaciałego naskórka-za pomocą omegi i frezarki) dodatkowo wykonywana jest kąpiel parafinowa stóp. Parafina ma wyjątkowe właściwości odżywcze, nawilżające, regenerujące i wygładzające naskórek. Dodatkowo pobudza mikrocyrkulacje i ułatwia głębsze wnikanie substancji aktywnych.

   Pedicure leczniczy przebiega podobnie jak opisane wyżej zabiegi, ale jest rozszerzony o dodatkowe czynności, które mają wyleczyć stopy z pewnych schorzeń oraz znacząco poprawić komfort chodzenia. Pedicure leczniczy dodatkowo usuwa takie problemy jak modzele, nagniotki i odciski, czy problem z wrastających paznokci.

   Dla kogo jest zabieg pedicure :
   Zabieg polecany jest dla wszystkich osób, które chcą mieć piękne i wypielęgnowane stopy, oraz przy zrogowaciałym i pękającym naskórku.  

    Wskazania  : 

   * zrogowaciały i popękany naskórek,

   * nieestetyczny wygląd stóp,

   * popękane stopy,

   * problemy takie jak : modzele, nagniotki, odciski.

    •  Przeciwwskazania do zabiegu pedicure kosmetycznego : 

    * grzybice, drożdżyce,

    * stany zapalne,ropne i alergiczne,

    * świeże blizny,

    * nietypowość płytki paznokciowej,

    * pęknięcia naskórka między palcami,

    * przerwanie ciągłości naskórka (krwawienie, świeże rany, mocne przetarcia),

    * brodawki. 

     • Efekty po zabiegu :

     * zdrowe paznokcie – skrócone i zabezpieczone przed wrastaniem,

     * zapobieganie narastaniu i zadzieraniu się skórek wokół paznokci,

     * zadbany i naturalny wygląd paznokci,

     * nawilżenie i wygładzenie skóry już po pierwszym zabiegu,

     * lekkie i wypoczęte stopy,

     * miękką i dobrze zregenerowaną skórę,

     * poprawę komfortu chodzenia, poprzez usunięcie takich problemów jak modzele, nagniotki i odciski.

      • Częstotliwość i czas trwania zabiegu :

       Pedicure warto wykonywać raz w miesiącu, maksymalnie raz na sześć tygodni. 

       Czas zabiegu :
       40 min. – 1,5 godz. pedicure kosmetyczny 

           60 min. – ok. 2 godz. pedicure spa i leczniczy 

       Jesteś zainteresowany/ a naszym zabiegiem zapraszamy Ciebie do naszego gabinetu 🙂

       

       Zadzwoń