HIFU w Bydgoszczy

Zabieg jest bezinwazyjny i bezpieczny .Polega na stymulacji skóry za pomocą ultradźwięków o wysokiej częstotliwości generowanych przez specjalnie do tego celu zaprojektowane urządzenie. Poprzez odpowiednie ustawienie można uzyskać wnikanie fal ultradźwiękowych do skóry na różną głębokość – od 1.5 mm do 4.5 mm. Regeneracja odbywa się tutaj poprzez mikrouszkodzenia tkanek wywołane działaniem ultradźwięków – komórki skóry ulegają uszkodzeniom w procesie termoablacji wywołanej poprzez lokalnie podwyższoną temperaturę. Ze względu na precyzyjnie ustawioną głębokość penetracji wierzchnie warstwy skóry pozostają nietknięte.

 

HIFU – sprawdź możliwości

Jeśli zależy Ci, by jak najdłużej zachować skórę w dobrej jakości to wybierz najbardziej pożądany zabieg medycyny estetycznej jakim jest HIFU i poczuj niesamowitą moc skoncentrowanych ultradźwięków.

* Jeśli w wyniku wahań wagi, a także spadku elastyczności związanego z wiekiem Twoja skóra na szyi utraciła wiotkość to doskonałym rozwiązaniem będzie zabieg HIFU, który zlikwiduje podwójny podbródek.

* Jeśli Twoja skóra utraciła jędrność i napięcie to zabieg HIFU działając na warstwie SMAS ( warstwa mięśniowo-powięziowa ) idealnie napina i unosi głębiej położone tkanki, przywracając twarzy młodo wyglądający kontur.

* Jeśli chcesz przeciwdziałać opadającym policzkom to zabieg HIFU działa liftingująco na skórę twarzy, rewelacyjnie unosi policzki i nadaje im jędrność oraz smukłości. 

* Jeśli chcesz zatrzymać czas i zahamować w skórze niekorzystne procesy związane ze starzeniem to zabieg HIFU jest właśnie dla Ciebie.  To obecnie najbardziej efektywna i najbezpieczniejsza metoda bezinwazyjnego liftingu. 

* Jeśli chcesz pozbyć się wiotkości skóry to HIFU sobie z tym poradzi. Przyjdź i wykonaj zabieg, a poczujesz moc użytych ultradźwięków, które wpłyną na obkurczenie wiotkiej tkanki, regenerację kolagenu i elastyny.

  Jak działa zabieg HIFU?

   

  Zabieg HIFU powoduje wystąpienie dwóch zjawisk – termicznego oraz mechanicznego. W pierwszym przypadku tkanka absorbuje ultradźwięki i dochodzi do wzrostu temperatury ( 60 – 70 st. C), co z kolei wywołuje koagulację tkanki. Drugie zjawisko polega na wytwarzaniu się pęcherzyków gazu wewnątrz komórki, powodując wzrost ciśnienia i w konsekwencji niszcząc strukturę komórki.

  Zabieg HIFU jest wykonywany najczęściej na skórze twarzy i szyi. Wpływa on na zwiększenie produkcji elastyny oraz włókien kolagenowych. W efekcie zabiegu HIFU skóra twarzy jest bardziej wygładzona, zagęszczona oraz poprawia się jej napięcie. Zabieg zapewnia również odmłodzenie owalu twarzy, opóźnienie procesu starzenia się skóry, zmniejszenie opadających policzków.

  Dla kogo jest HIFU ?

  Warto podkreślić, że HIFU nie nadaje się dla wszystkich, zabieg ten nie daje założonego efektu u osób młodych, czy w zbyt zaawansowanym wieku. Trzeba być świadomym, że nie każda osoba kwalifikuje się do zabiegu technologią HIFU, dlatego bardzo ważna jest ocena stanu pacjenta. Młode osoby w ogóle nie potrzebują HIFU, a u osób starszych, z mocno opadającą skórą, osiągnięcie oczekiwanego efektu nie będzie możliwe. Na zabieg idealnie kwalifikują się osoby, w wieku 35-50 lat.

  Trzeba pamiętać, że HIFU to przede wszystkim zabieg liftingujący, a nie poprawiający jakość skóry, nie usuwa on zmarszczek, blizn czy rozstępów. Warto jednak podkreślić, że z niewielu metod liftingu twarzy, właśnie ta jest bardzo skuteczna. Nadaje się doskonale do wyostrzenia konturów żuchwy, uniesienia chomików czy podniesienia brwi. 

  Hifu możemy wykonać na całą twarz, połączyć twarz z szyją lub wykonać zabieg na wybranych partiach twarzy:

  * czoło plus skronie,

  * całe policzki,

  * szyja.

  Wskazania :

  Zabieg zalecany jest w celu odmłodzenia i poprawy wyglądu zarówno skóry, jak i owalu twarzy, gdy widoczne są objawy starzenia takie jak:

  * zmarszczki płytkie i głębokie,

  * bruzdy,

  * nawisy, szczególnie tzw. chomiki w obrębie żuchwy.

  Warto również wspomnieć, że ultradźwięki pozytywnie wpływają na redukcję rozszerzonych porów.

  Przeciwwskazania  : 

  Zabieg HIFU jest bardzo bezpieczny, niemniej jednak do przeciwwskazań, które bezwzględnie lub warunkowo wyłączają możliwość wykonania zabiegu zaliczamy : 

  * aktywne stany zapalne w miejscu wykonywania zabiegu, 

  * mechaniczne uszkodzenia skóry – otwarte rany,

  * opryszczka,

  * choroby nowotworowe,

  * wszczepiony rozrusznik lub inne metalowe implanty,

  * choroby układu sercowo – naczyniowego,

  * nowotwory złośliwe,

  * skłonność do powstawania keloidów,

  * stany gorączkowe,

  * ciąża, okres karmienia piersią,

  * dermatozy,

  * leczenie przeciwzakrzepowe lub obecność zaburzeń krwotocznych,

  * osoby zażywające leki przeciwzapalne,

  * wypełniacze, botox w okolicy poddawanej zabiegowi – odstęp minimum 3 miesiące,

  * nici PDO,

  * stwardnienie rozsiane,

  * przebyty udar mózgu,

  * epilepsja, 

  * niewyrównana cukrzyca, 

  * infekcje bakteryjne, wirusowe, grzybicze,

  * depozyty kwasu hialuronowego na powierzchni zabiegowej,

  * wcześniejsze zabiegi powodujące intensywne złuszczanie ( peelingi, kwasy ),

  * trądzik różowaty,

  * po operacyjnym liftingu twarzy.

  Efekty po zabiegu : 

  * likwidacja podwójnego podbródka,

  * usunięcie tzw. chomików,

  * poprawa owalu twarzy,

  * ujędrnienie i napięcie skóry,

  * podniesienie policzków,

  * spowolnienie procesu starzenia się skóry,

  * delikatne spłycenie zmarszczek,

  * wyostrzenie linii żuchwy,

  * uniesienie łuku brwiowego  

  Pierwsze efekty widoczne są w ciągu 24 – 48 godzin po zabiegu, ponieważ skróceniu ulegają włókna kolagenowe, co poprawia jędrność i napięcie.  

  Ostateczny efekt osiągamy po upływie ok. 3 – 6 miesięcy, ponieważ tyle trwa proces tworzenia się nowych włókien kolagenowych.  

  Co więcej kolagen staje się w pełni “mocny” dopiero po ulokowaniu w tkance w przestrzeni pozakomórkowej. Dzieje się to dopiero wiele tygodni po zabiegu, kiedy wytworzony i odłożony kolagen układa się w przestrzenną sieć wzajemnie powiązanych włókien.   

  Zalety:   

  Zabieg jest nieinwazyjny, nie wymaga znieczulenia i i okresu rekonwalescencji.  

  * Skóra po zabiegu może być delikatnie zaczerwieniona, niemniej jednak jest to efekt wyjątkowo krótkotrwały. W związku z nie przerwaniem ciągłości skóry, po zabiegu można nałożyć makijaż 

  Brak podrażnienia naskórka.  

  * Podczas zabiegu powierzchnia skóry pozostaje nietknięta. Intensywne procesy regeneracji zachodzą głęboko w tkankach. 

  Wysoka precyzja.

  * Energia fali ultradźwiękowej kumuluje się wyłącznie na określonej glebokosci, powodując przegrzanie tkanek oraz precyzyjne uszkodzenie komórek.  

  Długotrwałe i naturalne efekty. 

  * Zabieg HIFU wykorzystuje indywidualne możliwości regeneracyjne skóry, nie ma mowy o nie naturalnym, sztucznym wyglądzie. Efekty utrzymują się od 18 do 24 miesięcy. 

  Częstotliwość i czas trwania zabiegu : 

  Zabieg można wykonywać 1-2 razy w roku.   

  Czas trwania zabiegu : 45 minut – 1h 15 minut 

  Jesteś zainteresowany/ a naszym zabiegiem zapraszamy Ciebie na darmową konsultację do naszego gabinetu 🙂 

   

  Zadzwoń  tel. 507 367 499

  Magical Beauty 

  ul.Nasypowa 10

  Bydgoszcz

   

  Przypominamy, że HIFU w Bydgoszczy nie jest dla każdego. Z tego powodu wspomniana darmowa konsultacja w naszym gabinecie pozwoli określić, czy rodzaj i stan skóry konkretnej osoby umożliwia wykonanie zabiegu. Posiadamy wieloletnie doświadczenie i odpowiednie kwalifikacje, by nie tylko dokonać rzetelnej kwalifikacji do sesji, ale też wybrać adekwatny tryb fal ultradźwiękowych pod względem predyspozycji Klientki i obszaru miejsca zabiegowego.

  HIFU Bydgoszcz – profesjonalizm i przyjazna atmosfera

  Wykonywanie zabiegów HIFU w Bydgoszczy wymaga użycia profesjonalnego sprzętu. Nasze urządzenia to sprawdzone modele, które cieszą się uznaniem i dobrymi opiniami. Wykonywany zabieg jest bezbolesny, nie powoduje też żadnego dyskomfortu. Lifting skóry za pomocą HIFU jest bardzo dobrym sposobem na odmłodzenie swojego wyglądu. Zabieg redukuje oznaki starzenia w bezinwazyjny sposób, a więc jest świetną alternatywą dla innych metod. Dzięki HIFU skóra staje się bardziej jędrna i napięta. Co więcej, fale dźwiękowe poprawiają kształt twarzy.

  W naszym salonie kosmetycznym panuje przyjazna atmosfera, ponieważ dbamy o to, by Klienci i Klientki mogli poczuć się w pełni komfortowo, nawet jeżeli zabieg wydaje się stresujący. Jesteśmy elastyczni i do każdej osoby podchodzimy w sposób indywidualny. Jeśli interesuje Cię HIFU w Bydgoszczy, to jesteś w dobrym miejscu. Zapraszamy do współpracy, a także zapoznania się z resztą naszej oferty.