booksy

DEPILACJA WOSKIEM TWARDYM

Depilacja woskiem polega na pozbyciu się zbędnego owłosienia za pomocą rozgrzanego wosku aplikowanego na wcześniej przygotowana skórę i zerwaniu wraz z włosami. 

DEPILACJA WOSKIEM TWARDYM – metoda polegająca na nałożeniu wosku, który został rozgrzany do temperatury 45 st. C. Po nałożeniu go na skórę zastyga i jest zrywany bez użycia pasków flizelinowych. Dużym plusem takiej metody jest to, że wosk przykleja się tylko do włosów nie do ciała oraz dzięki jego dość niskiej temperaturze nie ma ryzyka poparzenia skóry. Wywołuje mniej podrażnień, więc bardzo dobrze sprawdza się przy bardziej wrażliwych częściach ciała np. bikini.

Na czym polega depilacja woskiem twardym?

Depilacja woskiem polecana jest szczególnie dla osób o szybkim naturalnym tempie wzrostu włosów oraz tych posiadających bardzo wrażliwą skórę, której nie służy golenie. Z depilacji w salonie coraz częściej, poza kobietami, korzystają także mężczyźni. Depilacji woskiem nie powinny stosować osoby borykające się z chorobami skóry, żylakami, problemami z naczynkami. Także różnego rodzaju rany, otwarcia, zapalenia czy świeże blizny uniemożliwiają przeprowadzenie depilacji woskiem. Kobiety w ciąży powinny korzystać z takiej formy depilacji jedynie w pierwszym trymestrze.

Depilacja woskiem twardym – wykonywana przy pomocy plastycznego, stałego wosku. Nie wymaga on tak wysokiej temperatury jak klasyczny, płynny wosk, a dodatkowo nie przykleja się on do skóry, a jedynie do włosów. Kosmetyczka nakłada wosk i po chwili odrywa go bez pomocy pasków.

Zadzwoń