booksy

Zmarszczki – zabiegi w Bydgoszczy

 Promieniowanie słoneczne, stres, przemęczenie i wiek – to wszystko sprawia, że na naszej skórze pojawiają się zmarszczki. Niestety nie da się ich uniknąć. Nawet osoby prowadzące zdrowy tryb życia wraz z upływem lat zauważają u siebie nieestetyczne wgłębienia w skórze. Zmarszczki często są przyczyną kompleksów i zaniżonej samooceny. Na szczęście istnieją skuteczne sposoby, aby je zredukować. Zapoznaj się z naszymi zabiegami na zmarszczki w Bydgoszczy.

Jakie są rodzaje zmarszczek?

Wyróżnia się 6 głównych rodzajów zmarszczek:

  • Zmarszczki mimiczne – powstają na skutek wielokrotnych skurczów mięśni twarzy. Można zauważyć je już między 25. a 30. rokiem życia. Na początku mają charakter dynamiczny, lecz czasem stają się statyczne – nie znikają podczas zmiany mimiki. Zmarszczki mimiczne zazwyczaj są zlokalizowane nad ustami, wokół oczu i na czole.
  • Zmarszczki grawitacyjne – zazwyczaj pojawiają się ok. 40-45. roku życia. Związane są z fizjologicznym procesem starzenia się i utratą sprężystości skóry.
  • Zmarszczki posłoneczne – przyczyną ich powstawania jest szkodliwe działanie promieniowania UV, które uszkadza struktury kolagenu i prowadzi do przesuszenia skóry. Najczęściej pojawiają się one na dekolcie i szyi – skóra w tym miejscu jest wyjątkowo matowa, szorstka i wygląda, jakby była delikatnie pognieciona.
  • Zmarszczki senne – przyczyną ich powstawania jest odgniatanie się skóry w czasie snu. Zazwyczaj pojawiają się asymetrycznie – wyłącznie z jednej strony twarzy. U młodych osób zmarszczki senne wygładzają się w ciągu dnia. Niestety u osób starszych zagniecenia często ulegają utrwaleniu.
  • Zmarszczki elastotyczne – zazwyczaj pojawiają się około 50. roku życia. Najczęściej są głębokie i obejmują duży obszar skóry. Niestety są trudne do usunięcia.
  • Zmarszczki atroficzne – powstają w wyniku zanikania tkanek podczas gwałtownego spadku ilości estrogenów w czasie okołomenopauzalnym.

Najlepsze zabiegi na zmarszczki – Bydgoszcz

Gładka, jędrna i młodo wyglądająca skóra to marzenie wielu osób. Niestety z czasem u wszystkich nas pojawiają się zmarszczki. Jest to w pełni naturalne zjawisko, któremu nie da się zapobiec. Na szczęście medycyna estetyczna nieustannie się rozwija, a do wyboru jest mnóstwo zabiegów, dzięki którym możesz szybko i skutecznie pozbyć się nawet najgłębszej zmarszczki. Bydgoszcz to miasto, w którym zlokalizowany jest nasz salon. Odwiedź go już dziś i zapomnij o nieestetycznych zmianach skórnych.

Chcesz zredukować zmarszczki w Bydgoszczy na twarzy lub na szyi? Skorzystaj z naszego zabiegu HIFU, polegającego na stymulacji skóry za pomocą ultradźwięków o wysokiej częstotliwości, generowanych przez specjalne urządzenie.

Jeśli chcesz zapomnieć o zmarszczkach i opóźnić procesy starzenia się skóry, możesz również skorzystać z zabiegu mezoterapii igłowej. Polega ona na śródskórnym podaniu niewielkich ilości substancji odżywczych. Technika niewielkich mikronakłuć wykorzystuje powstałe uraz jako naturalną odpowiedź skóry do stymulacji komórek naskórka i skóry właściwej.

Wykorzystujemy również stymulatory tkankowe, czyli preparaty służące do stymulacji tkanek skóry, co wspomaga regenerację i pobudza organizm do produkcji kolagenu i elastyny. Efekty są zaskakująco naturalne i zapewniają dobrą redukcję mimicznych zmarszczek. Bydgoszcz to miasto, w którym pomożemy z tym problemem. 

Ponadto zachęcamy do wykonania karboksyterapii na oczy, czyli zabiegu wywołującego naturalne procesy obronne i regeneracyjne organizmu, czego efektem jest pobudzenie krążenia i przepływu tlenu, dzięki czemu skóra właściwa oczyszcza się ze złogów i toksyn, ponadto rozszerzają się naczynia krwionośne – przy jednocześnie zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny.
Polecamy także mikropunkturę, która w połączeniu z odpowiednimi preparatami, zwiększa produkcję włókien kolagenowych oraz macierzy tkankowej – już po pierwszym zabiegu może nastąpić zagęszczenie skóry o 20%.

Plasma to kolejny zabieg, który szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku zmarszczek wokół oczu. Jest bezinwazyjny, nie powoduje stanu zapalnego. Specjalne urządzenie wytwarza niewielki łuk elektryczny, powodujący sublimację naskórka i obkurczenie skóry, tym samym wygładzenie jej powierzchni.

Zadzwoń