booksy

MIKROPIGMENTACJA

BRODAWKA SUTKOWA

Makijaż permanentny piersi – na czym polega

Dla kogo ??? W jakim celu ???

Pigmentacja brodawki sutkowej może mieć różne zastosowanie jako :

mikropigmentacja medyczna i jako pigmentacja estetyczna.

Pigmentacja estetyczna otoczki brodawki sutkowej to zabieg dla kobiet w każdym wieku. Wykonuje się go w celu poprawienia i odświeżenia wyglądu piersi. Po zabiegu wydają się młodsze i jędrniejsze.Efekt odmłodzenia uzyskuje się poprzez podkreślenie i regulację kształtu otoczki brodawki. 

Aby osiągnąć zadowalający rezultat, potrzebne będą minimum dwie sesje (w zależności od przyswajania barwnika). Jest to delikatna metoda i zapewnia szybkie gojenie, gdyż pigment aplikowany jest pod warstwę naskórka. Zaraz po zabiegu efekt zawsze jest intensywny, może nawet wydawać się, że jest przerysowany. Po 4-7 dniach barwa jaśnieje nawet o 50%.

Proces regeneracji i stabilizacji koloru trwa od 28 do 50 dni.

Masz pytania? Zadzwoń 507 367 499 lub

Mikropigmentacja brodawki piersiowej

Ponieważ piersi są niewątpliwie atrybutem i symbolem kobiecości – są dla nas bardzo ważne. W przypadku choroby nowotworowej wiele kobiet poddaje się mastektomii, która jest ciężkim przeżyciem psychicznym. Operacja ta z jednej strony ratuje ich życie. Ale z drugiej – bardzo często odbiera pewność siebie i poczucie bycia atrakcyjną. Dlatego powstała mikropigmetacja brodawki sutkowej, która daje możliwość odtworzenia utraconych brodawek. Zabieg można wykonać w miejscu usuniętej piersi lub na piersi zrekonstruowanej. Jaki jest efekt? Piękne brodawki, wyższa samoocena i pełne poczucie kobiecości.

Kilka słów o zabiegu

Mikropigmentacja brodawki piersiowej jest to nakłuwanie skóry (przypomina to tatuowanie) specjalnymi, sterylnymi igłami. Za ich pomocą linergistka wprowadza konkretny barwnik do skóry pacjentki. By uzyskać jak najbardziej naturalny efekt kolory pigmentów dobiera są indywidualnie. Czas trwania zabiegu jest różny. Zależy m.in.: od tego jak skóra reaguje na podanie barwnika, od wielkości i zakresu. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

Mikropigmentacja brodawki piersiowej – dodatkowe informacje

Zabieg ma także zastosowanie także u mężczyzn, których sutki zostały np. uszkodzone czy poparzone.

Mikropigmentacja (nie tylko brodawki piersiowej, są inne jej odmiany) daje bardzo duże możliwości estetyczne jednak zdecydowanie wykracza poza ramy zwykłego makijażu trwałego. Dlatego, że „odbudowa” utraconych brwi, włosów na głowie (łysina, łysienie plackowate), rekonstrukcja brodawki sutkowej to nie tylko poprawa wyglądu, ale przede wszystkim poprawa samooceny i dodanie sobie pewności siebie.

   MOŻLIWOŚCI ZABIEGU: 

    

   Zabieg pozwala całkowicie odtworzyć brodawki sutkowe na skórze pacjentki (na jednej lub dwóch piersiach), kształt oraz kolor linergistka dobiera indywidualnie, brodawkom można nadać ciemniejszego, bardziej wyrazistego koloru, zabieg pozwala także na wykonanie samej otoczki.

   Jak należy pielęgnować skórę po zabiegu ?

   Pielęgnacja skóry po zabiegu wymaga troski i starania. Okolica poddana pigmentacji powinna być smarowana specjalna maścią. Strupków po zabiegowych nie należy odrywać, ani w żaden sposób w nie ingerować. Przez kilka dni po zabiegu, powinno unikać się sauny oraz basenu. Opalanie się jest niewskazane przez 6 tygodni po nałożeniu makijażu. 

   Przeciwwskazania do zabiegu pigmentacji medycznej :

   – Ciąża, hemofilia, leki rozrzedzające krew, leki sterydowe, leki przeciwzakrzepowe i inne immunosupresyjne; alergie (zwłaszcza na barwniki, farby do włosów, znieczulenia); alergie podczas leczenia (np. na znieczulenia u dentysty); infekcje wirusowe, zaawansowana cukrzyca; trądzik ropowiczy; nowotwory skóry; skłonność do powstawania keloidów i kolagenozy; świeże blizny; łuszczyca; stosowanie Roacutane lub innych pochodnych retinolu. 

    

   Zadzwoń