booksy

Henna pudrowa w Bydgoszczy

Henna pudrowa to naturalny zabieg na brwi, który zapewnia spektakularne efekty nawet do 6 tygodni. Dzięki niej zaoszczędzisz sporo czasu, ponieważ zwolni Cię z konieczności codziennego, uciążliwego malowania i stylizowania brwi. Zanim jednak zdecydujesz się na stylizację, warto poznać podstawowe informacje na jej temat, a także przeciwwskazania oraz niezwykłe efekty, które zyskasz za jej pomocą.

Henna pudrowa Bydgoszcz – jak wygląda zabieg?

Henna pudrowa polega na koloryzacji brwi oraz nadaniu im odpowiedniego kształtu. Stylizacja rozpoczyna się od właściwego, dokładnego przygotowania brwi. Ten proces obejmuje oczyszczenie ich szamponem, usunięcie zrogowaciałego naskórka, a także otworzenie łuski włosa. Następny etap obejmuje geometrię brwi, czyli dobranie odpowiedniego kształtu łuku brwiowego do kształtu twarzy. W kolejnym kroku zabezpiecza się obszar wokół wybranego miejsca specjalną białą pastą, która uniemożliwia rozlanie się preparatu. Kolejny krok to nałożenie henny i jej późniejsze zmycie. Na koniec pozostaje właściwe wyregulowanie brwi za pomocą pęsety. Czas trwania zabiegu to około 50-60 min.

Jak należy dbać o brwi po zabiegu?

Henna pudrowa to aktywny kosmetyk, który pracuje na skórze jeszcze pewien czas po wizycie w salonie. Efekt utrwala się po upływie 24 godzin, a kolor właściwy jest zwykle odrobinę jaśniejszy niż bezpośrednio po zabiegu. Warto, abyś pamiętała, że przez dobę należy unikać słońca, sauny czy kąpieli w basenie. Należy chronić brwi przed preparatami do twarzy, które mogłyby spowodować blaknięcie koloru, takich jak peelingi, produkty do demakijażu czy kremy z kwasami.

Korzyści z zabiegu

Należy pamiętać, że henna pudrowa to produkt całkowicie naturalny. Ponadto, w przeciwieństwie do henny proszkowej, henna pudrowa nie jest rozdrabniana z wodą utlenioną, dzięki czemu ten zabieg nie osłabia włosków. Panie, które skorzystają z zabiegu henny pudrowej w Bydgoszczy, będą mogły cieszyć się długotrwałym efektem, który można uzyskać za pomocą odpowiednio wyznaczonego kształtu brwi, ale także starannej i dobranej koloryzacji. Jeśli zabieg jest wykonywany systematycznie, może wpłynąć pozytywnie na porost włosów, które będą grubsze i zdrowsze. Henna pudrowa wygląda bardzo estetycznie i efektownie, ponieważ brwi zostają uwydatnione, a ich asymetria jest skorygowana.

Przeciwwskazania do zabiegu:

● stany zapalne oczu i powiek,
● zapalenie spojówek,
● poparzenia słoneczne,
● łuszczyca,
● rany, podrażnienia w okolicach brwi,
● wykonywany w ostatnim czasie zabieg makijażu permanentnego lub tatuażu w okolicach oczu.

Zadzwoń